Dvě vozíčkářky si podávají ruce

Podzimní duchovní obnova

Ve dnech 6. – 8. listopadu proběhla v Sedlištích u Frýdku-Místku víkendová duchovní obnova na téma využití času, jako duchovní úkol. Společně jsme se zamýšleli, jestli je na trůně našeho života Pán nebo je tam něco jiného. Koníček? Zábava? Peníze?

V pátek odpoledne jsme se sešli u Svojánků doma, kde jsme sdíleli to, co jsme prožili od letní duchovní obnovy. Před večerní modlitbou jsme si pustili první díl filmu svědectví v Immaculée Ilibagiza o tom, jak přežila genocidu ve Rwandě a jak ji Bůh vychovával a učil. Pochopila, že s modlitbou růžence a Korunkou k Božímu milosrdenství je možno přežít i beznadějné situace.

V sobotu dopoledne jsme si v místní základní škole poslechli přednášku otce Lukáše o tom, jak si máme hlídat, co je v našem životě na prvním místě a jak máme nákládat s časem, který nám Pán svěřil. Den dále pokračoval jako v létě.. V 11 hodin mše svatá v místním kostele, po ní rozjímání, oběd v místní restauraci, siesta, v 15. hodin korunka Božího milosrdenství a skupinky. Večer jsme so poslechli přednášku sestry Lídy a zhlédli druhou polovinu filmu z pátku.

V neděli ráno jsme šli na mši svatou do místního kostela, pak jsme se teprve nasnídali a pokračovali společným sdílením. Po obědě jsme se šli projít a po požehnání od Pána před svatostánkem jsme se rozjeli do svých domovů.